Для туристів з більшості країн в’їзд до Чорногорії відбувається по безвізу, що дає можливість перебувати в ній кілька десятків днів (в залежності від країни громадянства). Хоча гіпотетично мешканці деяких країн (в тому числі — РФ) цей термін можуть продовжувати просто методом виїзду у сусідню країну і поверненням до Чорногорії (візаран), ми зацікавлені в повноцінному включенні переселенців у повсякденне життя в країні. Саме тому ми наполегливо рекомендуємо використовувати можливість натуралізації, тим паче що це зовсім не складно.
Пункти 1. і 1.1. гарантують накопичувальний стаж для того, щоб претендувати на посвідки на постійне проживання (а значить, Ви в одному човні з чорногорцями та Вас не викинуть з країни при вступі в Шенген або при черговому карантині не заблокують в’їзд). На підставі даного боравка оформляється боравак на дружину (чоловіка) за фактом возз’єднання сім’ї (другу фірму не потрібно відкривати) і дітей. Потрібно сплачувати податки в розмірі 60 євро / міс і, в подальшому, Ви отримуєте: Лікарське запевнення (ОМС) і здравственну книжицю, що надають право на «безкоштовне лікування».
Також, сплата вищезазначених податків надає Вашій дитині можливість відвідувати садок / школу. Додаткові витрати полягають також в оплаті бухгалтера — 50 євро / міс.
2-ий пункт здається найменш практичним, бо Ви не купуєте нічого, окрім права на перебування в країні (до моменту входження в Шенген, знову-таки).
3-й варіант ідеальний для тих, хто бажає спочатку певною мірою «відчути» Чорногорію в плані комфортного проживання тут. Сплата податків не потрібна зовсім. Ідеальний варіант, зокрема, для фрілансерів. 350 безтурботних днів до переподачі.
Для зв’язку і уточнень, звертайтеся до нашого координатора в Будві, через Telegram @lss_me, в співтовариство https://t.me/Seasteading_EastEurope або телефонуйте +38268409820